Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitja aastal 2016 on selgunud!

17.09.2016

tallinna-ettevotlusauhinnad-2016-voitjadRakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võit läks sel aastal Peter Švernsile, kelle töö “Akukruvikeeraja otsikute magasini prototüübi valmistamine” pälvis konkursi komisjoni poolt kõrgeima hinnangu. Töös pakutakse välja innovaatiline lahendus, mis muudab akukruvikeeraja otsikute vahetamise kasutaja jaoks kiiremaks ja mugavamaks. Lisaks seadme konstrueerimisele ja valmistamisele on autor teostanud ka seadme katsetused. Kuna tegemist on tervikliku tootearendusprotsessiga ning autor on oma tootele patenti taotlemas ja plaanib toote turustamist ka väljaspool Eestit, otsustatigi tunnustada autorit 640 euro suuruse stipendiumiga.
Konkurss toimus koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga. Kõik Tallinna ettevõtlusauhinna saanud on avaldatud ettevõtluspäeva kodulehel. Pidulik auhindade kätteandmine toimus 5. oktoobril sündmuskeskuses SpaceX.
Peter Šverns (pildil vasakul) on iseloomustanud oma töö teostumise protsessi ja tulevikuplaane selliselt: “Töö tegemise juures innustas mind asjaolu, et pean otsikute magasini vajalikuks tooteks, millest võib reaalselt inimestele kasu olla. Ühtemoodi keeruline oli nii seadme konstrueerimine kui ka prototüübi valmistamine. Tootearendus võib olla väga pikaajaline prostess – kui soovitud tulemuseni teatud aja vältel ei jõua, hakkab motivatsioon langema ja tekib kiusatus asi katki jätta. Sellistel konkurssidel edukalt osalemine ja sellega kaasnev tunnustus aga näitavad, et oled õigel teel ja et tasub siiski jätkata. Tulevikuplaanideks on prototüübi lõpuni arendamine ning väikeseeria tootmise alustamine.”
Kokku laekus konkursile 11 tööd/ankeeti. Komisjoni liikmed jagasid tunnustust nii mitmelegi tööle. Lähemalt saab komisjoni tähelepanekuid lugeda protokollist SIIN.
Korraldajad tänavad ühtlasi Aire Vaigut, Kevin Soont, Kelly Immet, Häli Maurust, Andrus Tambergi, Raivo Pleeri, Krista Saaret, Maarika Piirimeest, Elis Laurimäed, Ele Mägit & Jelena Kürsa-Sidharthanit konkursil osalemise eest!