RKRNi liikmed külastasid Prantsusmaa kõrgkoole

15.05.2014

photo Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu liikmed külastasid 10-14. maini Prantsusmaal Valence IUT’d ja Université de Grenoble’it, et tutvuda sealse kõrgharidussüsteemiga ja võrrelda seda Eesti omaga. Rakenduskõrgharidust pakutakse Prantsusmaal põhiliselt IUT’des. Kõrgharidust saab omandama asuda igaüks, kel on keskharidus. Üldjuhul on kõrgharidus Prantsusmaal tasuta või väga madala õppemaksuga.
Prantsusmaal on toimumas ülikoolide ja/või ülikoolide instituutide ühinemised, mille eesmärgiks on saavutada ühiskonnas suuremat nähtavust, seda ka rahvusvaheliselt ning võimaldada multidistsiplinaarsemat lähenemisviisi. Kuigi Prantsusmaal on välisüliõpilaste osakaal maailmas väga suur, soovitakse suurendada sissetulevat ja väljaminevat mobiilsust veelgi pakkudes aina rohkem inglise keelseid programme. Üheks külastuse eesmärgiks oli ka kontaktide loomine edasiseks koostööks Eesti ja Prantsusmaa kõrgkoolide vahel.
Välisvisiidil osalesid rektorid Enno Lend, Krista Tuulik, Anneli Kannus, Ülle Ernits, Helle Noorväli, Tiit Roosmaa, Jaan Tamm, Lauri Tabur, Roomet Leiger, Toomas Undusk, Vallo Nuust ja sihtasutusest Eesti Rakenduskõrgkoolid Jana Praun.