Rakenduskõrgkoolide visioonipäeva peateemaks on elutähtsate teenuste võimekus ja spetsialistid

17.10.2022

Teisipäeval, 18. oktoobril toimub Sisekaitseakadeemias rakenduskõrgkoolide visioonipäev JULGE OLLA, mille avavad Vabariigi President Alar Karis ja haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esimees, Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend. Visioonipäeva paneelarutelude peateemaks on, kas haridus ja haritud inimesed tagavad riigi JULGE OLEKU ja kuidas tagada Eestile elutähtsate teenuste võimekus ning selleks vajalikud spetsialistid.

RKRNi esimees Enno Lend: „Kui spetsialistiks kujunemiseks on vaja õppida 5000 tundi, siis tippspetsialistiks saamisel on vaja õppida kaks korda enam − 10 000 tundi. Eesti rakenduskõrgkoolides õpib praegu ligi üheksa tuhat õppurit. Viimastel aastatel oleme sidunud uuringud ja õppetöö, mille tulemuseks on uudsed lahendused nagu betooni 3D printimine, droonitehnoloogia, liiklusmärke õppiv tehisintellekt või mikro- ja makrotoitainete süsteem vaimse võimekuse tipptasemel hoidmiseks. Rakenduskõrgharidus Eestis katab pea kõigi elualade valdkondi ja meie missiooniks on edendada tööturule vastavat elukestvat õpet. See saab toimuda ainult läbi teadus-arendustegevuse ja suur samm edasi on siin see, et Haridus-ja Teadusministeerium on lubanud uuel aastal nõudluspõhiseid rakendusuuringuid toetada. Nii saavad rakenduskõrgkoolide õppurid ja õppejõud pakkuda palju enam teadus-ja arendustegevuse lahendusi ettevõtetele ning ühiskonnale tervikuna.

Rakenduskõrgkoolide rektorid on Eestile elutähtsate teenuste spetsialistide ja insenerihariduse ettevalmistamise eest seisnud juba mitu aastakümmet. Tänavu tähistab Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu (RKRN) 30. aastapäeva.

Vaata visioonipäeva otseülekannet siit: https://worksup.com/app#id=JULGEOLLA.