Arvamusfestival 2019

09.08.2019

9. ja 10. augustil toimub Paides Arvamusfestival, mille juhtmõte on tulevik. Avatud on mitmed teemaalad, kus peetakse kokku üle 160 arutelu.
Rakenduskõrgkoolide rektorid Mait Rungi (Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor) ja Ülle Ernits (Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor) koos Aivars Alti (Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi direktor) ja Mart Noormaga (Kaitsetööstusettevõtte Milrem teadus- ja arendusdirektor) osalevad 10. augustil kell 12-13:30 teadusalal arutelus “Ettevõtte kohting kõrgkooliga: kas tasub ära?”. Juhatab Urmas Vaino.
Eestis nähakse kõrgkoole sageli haridusasutustena, mitte ettevõtete koostööpartneritena arendusprojektides. Ettevõtetel aga enam pikalt protsessi parendamise ja alltöövõtuga tegelda ei lasta. Ühelt poolt on innovaatoriks saamise vajadus, puuduv tootearenduskompetents ja innovatsiooni osas loogiline koostöö kõrgkoolidega. Teisalt kõrgkoolide uuringute vähene rakenduslikkus, teostamise probleemid ja ebapiisav (riiklik ja erasektori) rahastus. Kuidas võita usaldus ja näha kasu?
10. augustil kell 16-17:30 toimub haridusalal arutelu “Tuleviku kõrgharidus”. Osalejateks Mailis Reps (Haridusminister), Kristiina Tõnnisson (TÜ, kõrgharidusjuht ja kõrghariduse programmide rahvusvaheline hindaja), Ulla Preeden (Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor), Enno Lend (TKTK rektor) ja Mait Rungi (EEK Mainor rektor), juhatab Kristjan Oad (EEK Mainor tegevjuht).
Kas haridus on unistuste elluviija ja ilusa elu tagaja, millised trendid kujundavad hariduselu homme? Oleme hoogsalt astumas mitmekesisesse haridus- ja tööelu trendide maailma: elukestev õpe, töökohapõhine õpe, e-õpe, voucher, vabakutselisus, kodukontor, üldpädevuste olulisus, erialateadmiste lühiajalisus, tehnoloogia areng. Paneme kokku visioonipildi kõrgkooli õppest ja õppejõu näost, rollidest ja edukuskriteeriumitest aastal 2030, tagamaks tudengisõbralik, tööandjate ja riigi ootustele vastav ning mõnus, pöörane ja praktiline haridus.
Alade kaardid leiab SIIT.