Rakenduskõrgkoolide rektorid töövisiidil Oslos

19.04.2023

12.-14. aprillil toimus Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu koostööreis Oslosse. Mõnepäevase külastuse raames kohtuti Norra kõrgkoolide ühendusega Universities Norway ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna esindajatega.

 

Kohtumistel tutvuti Norra kõrgharidussüsteemi, riiklike strateegiate ja tulevikutrendidega ning heideti pilk kõrghariduse ees seisvatele väljakutsetele. Vastastikku jagati kogemusi kõrghariduse rahastamise, teadus- ja arendustegevuse ning kvaliteedi hindamisega seotud teemadel. Kohtumisel Norra kõrgkoolide ühendusega jagati kogemusi katusorganisatsiooni rollist ja mõjust kõrghariduse edendamisel ja anti ülevaade kõrgkoolide omavahelisest valdkondlikust koostööst.

 

Eesti delegatsioon kohtumisel Norra kõrgkoolide ühendusega Universities Norway

 

Lisaks külastati Eesti saatkonda Oslos, kus konsul Andres Ideoni ja EASi välisesindaja Merike Kaesveldiga vahetati mõtteid Eesti-Norra kõrgharidusalase koostöö ja võimalike ühisprojektide osas. Hea meel oli tõdeda, et saatkond on valmis Eesti rakenduskõrgkoole toetama koostööpartnerite leidmisel ja koostöövõrgustike laiendamisel Norras.

Kohtumisel Eesti suursaatkonnas Oslos

 

 

 

 

Koostööreisil osalesid Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden, Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor Piret Viirpalu, Eesti Ettevõtluskõrgkooli rektor Mait Rungi, SA Eesti Rakenduskõrgkoolid juhatuse liige Piret Reinus ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse valdkonna juht Kristi Raudmäe.

 

Vaata koostööreisi pilte SIIT.