Läti koostööreis 2022

11.04.2022

Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu kohtus 7.-8. aprillil toimunud koostööreisi raames Läti Haridus- ja Teadusministeerumi kõrghariduse, teaduse ja innovatsiooni osakonnaga. Osakonna asedirektor Dace Jansone ja vanemekspert Daiga Ivsina andsid ülevaate Läti kõrgharidussüsteemist ning eesseisvatest muudatustest ja arengutest. Arutati kõrghariduse rahastamise, teadus- ja arendustegevuse, akrediteerimise ja rahvusvahelistumisega seotud teemasid.

Kohtumine Läti Haridus- ja Teadusministeeriumiga

Samuti kohtuti Läti Rektorite Nõukoguga, kuhu kuulub 27 akrediteeritud kõrgkooli. Läti Rektorite Nõukogu peasekretär Jānis Bernāts jagas kogemusi katusorganisatsiooni rollist ja mõjust kõrghariduse edendamisel, andis ülevaate kõrgkoolide valdkondlikust koostööst erinevate institutsioonidega ning hiljutistest muudatustest kõrgkoolide tüpoloogias ja juhtimismudelis. Turiba University rektor Aldis Baumanis ja õppearenduse ning rahvusvahelise koostöö prorektor Imants Bergs tutvustasid oma kooli ning jagasid kogemusi õppeprotsessidest ja rahvusvahelistumisest. Arutati kõrgkoolide ees seisvaid väljakutseid, tulevasi reforme ja kõrgkoolide koostööd erinevate ministeeriumitega. Kohtumisel osalesid veel Turiba University teadus- ja õppeprorektor Daina Vasiļevska, BA School of Business and Finance rektor Līga Peiseniece, Red Cross Medical College of Rīga Stradiņš University direktor Ināra Upmale ja Läti Rektorite Nõukogu ekspert Agnese Rusakova.

Kohtumine Läti Rektorite Nõukoguga

Koostööreisil osalesid Eesti Lennuakadeemia rektor Koit Kaskel, Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden ja Sisekaitseakadeemia arendusprorektor Triinu Kaldoja.

Vaata koostööreisi pilte SIIT.