Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitja 2015 on selgunud!

17.09.2015

DSCN2437 (1)Tallinna Ettevõtlusameti ja SA Eesti Rakenduskõrgkoolid koostöös korraldatud konkursile laekus sel aastal viis tööd ja komisjon otsustas võidutööks kuulutada Oliver Laatsi töö “Tekstiiliga dekoreeritav niiskuskindel viimistlusplaat” Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Palju õnne!
Nimetatud töö juures hinnati selle uudsust, tegelemist tootearenduse ja tootmise planeerimisega. Ka on loodud spin-off. Loe lähemalt protokolli.
Autor on oma tööd iseloomustanud järgmiselt: “Kui kõik katsetused on tehtud ja sertifikaadid käes, on plaan toodet eksportida. Kuna projekt on väga värske (põhiline töö algas 2015 kevadel), siis reaalse tellimuseni ei ole veel jõudnud, toode ei ole veel olnud küps. Praeguse hetkeni olen tegelenud tooteaerendusega, ühtlasi ka tootmise optimeerimisega. Tegemisel on antud toote kohta äriplaan. Valminud on ka teadusartikkel, mida soovin avalikustada kõikvõimalikes kohtades.”
Otsus võidutöö osas ei tulnud kergelt. Kuna komisjon hindas ka nö teiseks jäänud tööd “Tammepõllu maaüksuse visioon” (autorid Timmo Lass, Ingrid Kaur, Martin Valicek, kõik Tallinna Tehnikakõrgkoolist) väga kõrgelt, läks stipendiumisumma 640€ jagamisele kahe töö vahel: Oliver Laats 340€, Timmo Lassi meeskond 300€.

Tallinna Ettevõtluspäeva 7. oktoobril toimunud piduliku vastuvõtu kohta vaata lähemalt SIIT!