Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi 2017. a. võitja selgunud!

18.09.2017

Sihtasutuse Eesti Rakenduskõrgkoolid ja Tallinna Ettevõtlusameti koostöös välja kuulutatud rakenduslike teadus- ja arendustööde 2017. aasta konkursi võitjaks tunnistati rakenduskõrgkoolide seast Tanel Uibokandi ja Kaur Vahtriku ressursside tõhusa kasutamise ning keskkonnasõbraliku suunitlusega töö “Töödeldud taimse biomassi tehnoloogilised omadused ning rakendusvõimalused”.

Kaur Vahtrik ja Tanel Uibokand räägivad: “Meie põhiidee on suunata inimesi mõtlema ja tegutsema silmas pidades säästva arengu ja ringmajanduse põhimõtteid. Soovime säästa looduses pikalt taastuvaid või taastumatuid ressursse ning iga konkurss aitab meie sõnumit levitada.
Keeruline meie töö juures oli see, et Eestis täpne know-how asjast puudub. Pidime alustama täitsa nullist. Enne edukat eesmärgini jõudmist tabasid meid mitmed nii suuremad kui väiksemad tagasilöögid, kuid oleme siiralt tänulikud meie juhendajale prof. Toomas Pihlile ning koostööpartneritele – eriti Priit Saarniidule, kes meid tohutult protsessis aitasid. Koostöö viib võidule!
Tulevikus loodame, et Eestis hakatakse aina enam tähelepanu pöörama alternatiivsete ressursside kasutamisele ning Eesti tõuseb maailmas esirindele lisaks IT-le ka kui “rohelise” mõtteviisi, tehnoloogia ja elukeskkonnaga riik.
Konkursse on vaja kindlasti korraldada, et anda noortele lisamotivatsiooni ja indu edasitegutsemiseks. Lisaks rahalistele boonustele ja tunnustusele on väga tähtis ka kontaktide saamine ning suhtluse käigus tekkiva diskussiooniga tuleb välja mitmeid arenguvõimalusi ja edasiliikumissuundi.
Oleme osa võtnud mitmetest konkurssitest ning iga tagasiside on meid alati viinud uute teadmisteni, kontaktideni ning arengusuundadeni. Soovitame kõigil võimalikult paljudel konkurssitel osaleda, sest saadav tagasiside ja kogemused on hindamatud.”

Auhindade pidulik üleandmine toimub 4. oktoobril Kalevi Spordihallis.

Korraldajad tänavad ka Riivo Kiljakut, Mirle Lembineni, Maarja Linsit, Ron Freimanni, Olga Rogovat, Tanel Peeti ja Henrik Veenpere konkursil osalemise eest!
Hindamiskomisjoni koosoleku protokolli saab lugeda SIIT.